Bezpieczeństwo w branży IT

Bezpieczna komunikacja w outsourcingu – jak?

W dobie wszechobecnego dostępu do internetu kluczową sprawą jest zapewnienie sprawnej i bezpiecznej komunikacji w firmie. Jest to szczególnie istotne w branży IT. Czy chciałbyś, żeby ważne dla Ciebie tematy były przez kogoś podglądane, a wypracowane rozwiązania użyte przez konkurencję? Oczywiście, że nie! Priorytetem jest więc wdrożenie sposobu porozumiewania się na odległość, który zmniejszy ryzyko wycieku wrażliwych danych, uniemożliwi atak hakerów i zapewni sprawny kontakt Twoim pracownikom przez całą dobę. Bezpieczny komunikator Cypherdog jest zatem podstawą funkcjonowania współczesnej firmy outsourcingowej.

zebranie zarządu it do sp bezpieczeństwa

Komunikator powinien być przede wszystkim narzędziem ułatwiającym pracę – mieć funkcje przesyłania plików, połączenia zdalnego z innym komputerem. Umożliwianie połączenia wideo między pracownikami lub między pracownikami a klientem w dobie pandemii jest szczególnie pożądaną opcją, ponieważ dąży się do ograniczania bezpośredniego kontaktu między ludźmi.
Bardzo istotną możliwością takiego programu jest szyfrowanie przesyłanych informacji. Nie chcemy przecież, aby nasze dane znalazły się w niepowołanych rękach. Klient również nie byłby zadowolony, gdyby przekazane nam w dobrej wierze materiały zostały przechwycone i sprzedane w darknecie.

Na rynku dostępnych jest wiele bezpłatnych rozwiązań, które mogą okazać się wystarczające dla firmy działającej w branży informatycznej. Outsourcing IT jest jednak specyficznym typem działalności, gdzie darmowy komunikator może nie spełniać wszystkich wymagań. Wtedy należy skorzystać z płatnej usługi. Warto zainwestować w płatną aplikację, ponieważ jest ona najczęściej bardziej dopasowana do aktywności takiej jak outsourcing informatyczny. Dodatkowym plusem jest wyższy standard szyfrowania danych, co jest dodatkową zachętą do skorzystania z Twoich usług. Koszty wdrożenia programu mogą być znaczne, jednak prostota i bezpieczeństwo komunikacji ostatecznie zrekompensują początkowe wydatki i z pewnością staną się wartością dodaną Twojej firmy.

Leave a Comment