rolety dzien noc w sypialni

Jak rolety dzień/noc zmieniły moje życie

Rolety dzień/noc drastycznie zmieniły moje życie. Kiedyś pracowałem na nocną zmianę, a pewnego dnia miałem wypadek w pracy, w wyniku którego przez wiele tygodni byłem ranny. W wyniku tego urazu trudno było mi wrócić do pracy z powodu bólu i dyskomfortu, który powodował, że nie spałem w ciągu nocy. Kiedy mój lekarz zalecił mi zainstalowanie rolet dzień/noc, aby pomóc w regulacji mojego rytmu okołodobowego, odegrały one kluczową rolę w powrocie do zdrowia i dobrego samopoczucia.

W ciągu pierwszych kilku dni po zainstalowaniu rolety dzień noc mój sen uległ znacznej poprawie. O wiele łatwiej było mi wstać rano i zająć się codziennymi czynnościami, ponieważ czułem się bardzo wypoczęty. To pomogło mi utrzymać motywację każdego dnia, kiedy pracowałem nad powrotem do zdrowia po kontuzji. Od tamtej pory polecam rolety dzień/noc osobom, które cierpią z powodu przewlekłego bólu lub innych schorzeń, które wpływają na jakość ich snu.

Ludzie często zakładają, że mogą korzystać z rolet dzień/noc tylko wtedy, gdy ich sypialnia otrzymuje dużo naturalnego światła słonecznego, ale to po prostu nie jest prawdą. Rolety dzień/noc dostosowują się do zmian natężenia światła w ciągu dnia i nocy. Oznacza to, że możesz cieszyć się ciemnym pokojem nawet w dni, kiedy jest dużo słońca, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla sypialni z oknami wychodzącymi na wschód i zachód. W rzeczywistości polecam zainstalowanie rolet dzień/noc wszędzie tam, gdzie Twój rytm okołodobowy potrzebuje wsparcia (np. w pokojach dziennych). Istnieją również świetne opcje, takie jak inteligentne rolety, które pozwalają na sterowanie oświetleniem bezpośrednio w pomieszczeniu.

Dlaczego prawidłowy sen jest tak ważny w naszej regeneracji? Rolety to jedyny sposób na całkowite odcięcie światła. Dlaczego więc ważne jest, aby spać w całkowitej ciemności? Światło sprawia, że nasza szyszynka produkuje serotoninę, która pomaga nam się obudzić i pozostać aktywnymi w ciągu dnia… ale w nocy potrzebujemy innej substancji chemicznej, zwanej melatoniną, która mówi naszemu mózgowi, że czas do łóżka. Produkcja melatoniny może być stymulowana przez ciemność lub hamowana przez dowolną formę światła – w tym przez blask monitorów komputerowych, telefonów komórkowych, tabletów i telewizorów!

Kiedy śpisz z zasłoniętymi oknami (i wyłączasz sprzęt elektroniczny), poczujesz się bardziej odświeżony po przebudzeniu, ponieważ Twój organizm naturalnie zwiększy poziom melatoniny, jednocześnie obniżając poziom kortyzolu. Oznacza to mniej stresu, a także zwiększoną energię przez cały dzień. Dlatego wszystkim polecam rolety typu dzień / noc

Leave a Comment